ҚМЖ Қазақ тілі 2-4 сынып Әңгімелеу мәтіні сабақ жоспары

Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі: Кентбаева Б.Б

Қысқа мерзімді жоспар

Мерзімі:22.09

Сыныбы : 4

Пәні: Қазақ тілі

Тақырыбы: Әңгімелеу мәтіні

Мақсаты: Оқушыларды әңгімелеу мәтінітуралы,оның түрлерін ажырата білуге, жоспар бойынша мәтін құрастыра білуге мүмкіндік туғызу.

Оқыту нәтижелері: Әңгімелеу мәтінін ажырата біледі.Жоспар бойынша мәтін құрады.

Әдіс -тәсілдері: Миға шабуыл, топтық жұмыс, талдау,сұрақ –жауап,венн диагр.

Көрнекі құралдары: оқулық, суреттер,сызба,кестелер

Сабақ барысы

Кезеңдері

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

Ұйымдастыру

5 мин

Сабаққа әзірлік. « Мен бақытты баламын, Жан дүниемде күн нұрлы

Жылуым мол бойымда. Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын.

Менің оқығым келеді! Білімді, алғыр болғым келеді!

Топқа бөлу

1-топ.

2-топ.

Өткен тақырыпты еске түсіру.

Үй тапсырмасын тексеру

Топтар орналасты

Формативті

бағалау

Қызығушылықты ояту

2

Мәтін дегеніміз не? Оның қандай түрлері бар?

hello_html_5982aab9.png

Мәтін түрлерін айту

Смайлик

тер тарату арқылы бағалау

Жаңа сабақ

20

«Бұл не?» ойыны. Ойынның шарты: үнтаспадан аңдардың немесе құстардың даусы тыңдатылады, оқушылар ол ненің даусы екенін анықтап, атаған аңды не құсты сипаттап беруі қажет. Мысалы, үнтаспадан қасқырдың даусы естілсе: «Бұл – қасқыр. Ол - жыртқыш аң. Қасқырдың жүні көкшулан, қалың. Көздері от шашып тұрады, т.б.» деп сипаттауы тиіс.

Овал 8Оқулықпен жұмыс. Оқулықтағы 12-жаттығуды оқу. Мазмұнын ашу.

А)Сызба бойынша сипатта

1-топ Еңбек туралы

2-топ Білім туралы

14-жаттығу. Жұмбақты оқып, оның шешуін қандай белгілері арқылы тапқанын айтқызу.

Мәтінді топ бойынша бөліктерге бөліп оқиды

Скругленный прямоугольник 9

Критерийлер арқылы өзара бағалау

Сергіту сәті

3

Жел соқты,

Жаңбыр жауды,

Жаңбыр қатты жауды,

Жел басылды,

Күн ашылды

Ойды қорытындылау

10

Балалар, бүгін біз не үйрендік? Мәтіннің қандай түрлерін білеміз? Әңгімелеу мәтіні дегеніміз не? Әңгімелеу мәтіні не үшін қажет?

Жиынтық бағалау

Рефлексия

5

Не үйрендің? Сабақта не ұнады?

Үйге тапсырма: Мәтінді оқу

Жақсы нәрселерді білдік

Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі: Кентбаева Б.Б

Қысқа мерзімді жоспар

Мерзімі:28.09

Сыныбы : 2

Пәні: Қазақ тілі

Тақырыбы: Я әрпінің жазылуы

Мақсаты: Я әрпінің жазылу, айтылу ережелерін меңгерту, ондай әріптері бар сөздерді дұрыс жазуға дағдыландыру

Оқыту нәтижелері: Я әріптері бар сөздерді дұрыс айтуға,жазуға үйрету

Әдіс -тәсілдері: Миға шабуыл, топтық жұмыс, талдау,сұрақ –жауап,.

Көрнекі құралдары: оқулық, суреттер,сызба,кестелер

Сабақ барысы

Кезеңд
ері

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

Ұйымдастыру

5 мин

Сабаққа әзірлік. « Мен бақытты баламын, Жан дүниемде күн нұрлы

Жылуым мол бойымда. Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын.

Менің оқығым келеді! Білімді, алғыр болғым келеді!

Топқа бөлу

1-топ.

2-топ.

Өткен тақырыпты еске түсіру.

Үй тапсырмасын тексеру

Топтар орналасты

Формативті

бағалау

Қызығушылықты ояту

2

Я әріптеріне келетін сөздер айту

Жұмбақтар айту

Қоян,тақия,сая

Смайлик

тер тарату арқылы бағалау

Жаңа сабақ

20

Көркем жазу.Сс Сс Сс Сыйлық.

жаттығу сөздерді топтап, сол топқа жатпайтын сөзді тауып неше дыбыс, неше әріптен тұратынын түсіндір.

Я әрпінің жазылуы, оқылуы зертте, бақыла.

96-жаттығу мақалдың мәнін түсіндір

97-жаттығу ребус шешу,сөйлем құрастыру

қоян- 5 дыбыс,

4 әріп

Критерийлер арқылы өзара бағалау

Сергіту сәті

3

Жел соқты,

Жаңбыр жауды,

Жаңбыр қатты жауды,

Жел басылды,

Күн ашылды.

Ойды қорытындылау

10

Бүгін сабақта не істедік? не білдік? Неге үйрендік?

Жиынтық бағалау

Рефлексия

5

Не үйрендің? Сабақта не ұнады?

Үйге тапсырма: 99-жаттығу

Я әрпінің

жазылуы

Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі: Кентбаева Б.Б

Қысқа мерзімді жоспар

Мерзімі:28.09

Сыныбы : 4

Пәні: Қазақ тілі

Тақырыбы: Сипаттау мәтіні

Мақсаты: Оқушыларды сипаттау мәтінітуралы,оның түрлерін ажырата білуге, жоспар бойынша мәтін құрастыра білуге мүмкіндік туғызу.

Оқыту нәтижелері:Сипаттау мәтінін ажырата біледі.Жоспар бойынша мәтін құрады.

Әдіс -тәсілдері: Миға шабуыл, топтық жұмыс, талдау,сұрақ –жауап,венн диагр.

Көрнекі құралдары: оқулық, суреттер,сызба,кестелер

Сабақ барысы

Кезеңдері

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

Ұйымдастыру

5 мин

Сабаққа әзірлік. « Мен бақытты баламын, Жан дүниемде күн нұрлы

Жылуым мол бойымда. Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын.

Менің оқығым келеді! Білімді, алғыр болғым келеді!

Топқа бөлу

1-топ.

2-топ.

Өткен тақырыпты еске түсіру.

Үй тапсырмасын тексеру

Топтар орналасты

Формативті

бағалау

Қызығушылықты ояту

2

Мәтін дегеніміз не? Оның қандай түрлері бар?

hello_html_5982aab9.png

Мәтін түрлерін айту

Смайлик

тер тарату арқылы бағалау

Жаңа сабақ

20

«Бұл не?» ойыны. Ойынның шарты: аңдардың немесе құстардың суретін көрсету, оқушылар ол ненің суреті екенін анықтап, атаған аңды не құсты сипаттап беруі қажет. Мысалы: «Бұл – қасқыр. Ол - жыртқыш аң. Қасқырдың жүні көкшулан, қалың. Көздері от шашып тұрады, т.б.» деп сипаттауы тиіс.

Оқулықпен жұмыс. Оқулықтағы 12-жаттығуды оқу. Мазмұнын ашу.

А)Сызба бойынша сипатта

1-топ аңдар сипаттау

2-топ заттар сипаттау

Мәтін құрастыру

Бұл – қасқыр. Ол - жыртқыш аң. Қасқырдың жүні көкшулан, қалың. Көздері от шашып тұрады, т.б.

Критерийлер арқылы өзара бағалау

Сергіту сәті

3

Жел соқты,

Жаңбыр жауды,

Жаңбыр қатты жауды,

Жел басылды,

Күн ашылды

Ойды қорытындылау

10

Балалар, бүгін біз не үйрендік? Мәтіннің қандай түрлерін білеміз? Сипаттау мәтіні дегеніміз не? Сипаттау мәтіні не үшін қажет?

Жиынтық бағалау

Рефлексия

5

Не үйрендің? Сабақта не ұнады?

Үйге тапсырма: Мәтінді оқу

Жақсы нәрселерді білдік

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

+ 68 = 76

Лабараторные
Бала Абай мен Барлас ақын. М. Әуезов.

Әдебиеттік оқу. Күні: 1.04.2014 Сабақтың тақырыбы: Бала Абай мен Барлас ақын. М. Әуезов. Сабақтың мақсаты: 1.Оқушыларды ұлы ақын Абайдың бала шағымен таныстыру. Әңгіменің мазмұны мен идеясын меңгерту. 2.Оқушыларды сауатты, мәнерлі, әсерлі оқуға баулу. Шығармашылықпен жұмыс істеуге ықпал ету, ойлау шеберлігі мен сөйлеу мәдениетін дамыту. 3.Оқушылардың өнерге, білімге деген сүйіспеншілігін арттыру, …

Лабараторные
Қазақ тілі «Түбір және қосымша»

Сабақтың тақырыбы: Түбір мен қосымша Сабақтың мақсаты: Оқушыларға түбір мен қосымша туралы мағлұмат беру.Түбір мен қосымшаны бір-бірінен ажырата білуге үйрету.Ой-өрісін дамыту,сөздік қорын дамыту.Байланыстырып сөйлеу дағдыларын жетілдіру.Көркем жазуын қалыптастыру.Еңбекқорлыққа,мәдениеттілікке тәрбиелеу. Әдіс-тәсілдері: Талдау,сұрақ-жауап,ой-қозғау Пәнаралық байланыс: әдебиеттік оқу Сабақтың түрі: кіріктірілген сабақ Сабақтың көрнекілігі: слайд (Сиқырлы өлке,қария,алма ағашы),ойындар, мақал-мәтелдер,суреттер Сабақтың барысы: I.Ұйымдастыру кезеңі …